Długopis czy pióro?

To odwieczny dylemat. Kupić pióro czy długopis? Każdy z tych przedmiotów służących do pisania ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego jakie mamy oczekiwania i potrzeby.

Główną zaleta długopisu jest przede wszystkim to, że jest wygodny przy pisaniu. Ponadto długopis może nam służyć przez długi okres czasu. Wszystko dlatego, że wkłady do długopisów wystarczają na dość długo. Zaletą długopisu jest także to, że jest on lekki oraz to, że podczas pisania nie rozmazuje się. Warto także wspomnieć, że mamy szeroki wybór długopisów. To nie tylko długopisy z tradycyjnym wkładem, ale także np. długopisy żelowe.

Niestety o długopisy często nie dbamy, szybko je gubimy. Inaczej jest z piórem. To o wiele droższy przyrząd do pisania dlatego dużo bardziej o niego dbamy. Pióro wymusza na nas nieco wolniejszy sposób pisania niż w przypadku długopisu, ale dzięki temu możemy wyrobić sobie bardzo estetyczny charakter pisma. Jeszcze kilka lat temu pióra nie cieszyły się popularnością wśród osób leworęcznych. Dziś już się to zmienia. Wszystko dlatego, że producenci produkują już specjalne pióra przeznaczone właśnie dla osób leworęcznych. Nie można zapomnieć tez o tym, że piękne pióro dodaje jego właścicieli prestiżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *